Hradec si poradil s Chrudimí

_60a0844

HRADEC KRÁLOVÉ – Votroci zvládli derby s Chrudimí, výhru jim dvěma góly po rohových kopech zařídili už v první půli Erik Prekop a Jakub Martinec. Ve druhém poločase plném soubojů a nepřesností už Hradečtí dvougólový náskok udrželi.

FC Hradec Králové – MFK Chrudim 2:0 (2:0)

Branky: 12. Prekop, 34. Martinec.

Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Vodrážka | ŽK: 17. Kopečný, 30. Šípek, 37. Jukl, 40. Zbrožek – 56. Vašulín, 63. Sulík | diváků: 1110.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl (39. Djurdjević), Zbrožek – Šípek (65. Procházka), Vlkanova, Frýdek (78. Doležal) – Prekop.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček (15. Mastík), Vencl (52. Sixta), Drahoš, Krčál, Hlavsa – Sulík, Kesner, Janoušek, Froněk (70. Rybička) – Vašulín.

Hradec měl od úvodního hvizdu převahu díky lepšímu pohybu a kombinační hře. Vedení domácím přinesla precizně zahraná standardní situace – po rohu Christiana Frýdka se vznesl do vzduchu Erik Prekop a prudkou hlavičku poslal do šibenice. Ve 12. minutě to bylo 1:0.

Výborný centr Adama Vlkanovy pak ve vápně pořádně netrefil Jakub Šípek, po pěkné akci Prekopa vypálil Otto Urma nad. Jen kousek nad břevnem proletěla s přispěním teče také parádní střela Roberta Jukla z dálky. Ukázkovou pasáž Votroků zakončila rychlá kombinační akce po levé straně, míč si vyměnili Vlkanova s Urmou a po jeho přihrávce pálil Jukl zblízka nad bránu.

Po půlhodině vybojoval Prekop další z několika rohových kopů. Frýdek opět zahrál míč přesně a Jakub Martinec hlavou zvýšil na 2:0 pro domácí.

Ve druhé půli se hra vyrovnala zejména kvůli tomu, že se ze hry domácích poněkud vytratila přesnost. Chrudim měla největší šanci v 67. minutě, když se Ondřej Kesner postavil k přímému volnému kopu zhruba ze sedmnácti metrů. Míč ale napálil jen do zdi a s jeho vlastní dorážkou si poradil Radim Ottmar. Ten mimochodem nastoupil za Hradec v 117. zápase, čímž se v historických tabulkách vyrovnal Luďku Jelínkovi.

Votroci podnikli několik rychlých protiútoků, za zmínku stojí ten v 75. minutě, po kterém Frýdek vypálil nebezpečně, ale obrana hostů jeho střelu zblokovala. V 87. minutě mohl po pěkné Vlkanovově akci zvýšit na 3:0 střídající Daniel Procházka, jeho nečekaná střela z ostrého úhlu ale jen zatřásla břevnem.

Votroci tak porazili Chrudim 2:0, v tabulce mají devět bodů, což znamená, že nejen svého soupeře přeskočili.

Zdroj a foto: fchk.

Ostatní výsledky

Jihlava – Líšeň 3:2, Brno – Vítkovice 1:0, Pardubice – Sokolov 4:0, Vyšehrad – Dukla Praha 1:3, Prostějov – Třinec 2:2, Žižkov – Varnsdorf 3:0, Vlašim – Ústí n. L 0:1.