Úspěšné vystoupení rychnovské starší přípravky v Polsku

Předávání medailí EUFA RESPECT

RYCHNOV N. K. - Úspěšná reprezentace juniorských fotbalistů na turnaji Wroclaw Trophy. Kluci přivezli tři výhry, jednu remízu a jen dvakrát podlehli silnějším týmům, z nichž jeden vyhrál celou skupinu.

Fotbalisté starší přípravky týmu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou posílení o hráče SK Dobruška reprezentovali náš region na velkém mezinárodním turnaji Wroclaw Trophy v polské Wroclawi. Turnaje se účastnilo rekordních 200 týmů z 20 zemí celého světa včetně týmů z Malty nebo USA. Naše kategorie U11 byla nejsilněji obsazenou kategorii s 36 týmy, a tak byla rozdělena do dopolední skupiny A a odpolední skupiny B.

Náš tým se dostal do silně obsazené odpolední skupiny B a do nejsilnější základní skupiny mezi týmy Akademia Jaworzno, polský tým ze stotisícového města, FC Wroclaw Academi, polský tým hlavního klubu Wroclawi, města se 650 000 obyvateli, a SDYSHOR Chaika Cherkasy, ukrajinský tým třísettisícového města. Podle měřítka možností základny pro výběr hráčů jsme byli drobečkem mezi velikány, a přesto jsme se slušně prosadili. Byli jsme jediným zástupcem Česka v této B skupině.

Uvítací ceremoniál na Solném rynku ve Wroclavi

Celkem jsme přivezli tři vítězství, jednu remízu a jen dvakrát jsme podlehli soupeři, což považuji za velký úspěch týmu. Porazili jsme dvakrát tým FC Wroclaw Academi – 3:2 a 4:1, a jednou tým FK Lovcen (Černá Hora) 3:0. Remízovali jsme po těžkém souboji se silným soupeřem týmem SDYSHOR Chaika Cherkasy 0:0. Prohráli jsme s týmy Akademie Jaworzno (0:3), vyhrála celou skupinu, a Fortuna Kaunas (Litva) 0:3. Zároveň jsme byli nejúspěšnějším týmem Česka v kategorii U11 na tomto turnaji. Hráči si z turnaje přivezli medaile UEFA RESPECT a poháry. Zápas s týmem SDYSHOR Chaika Cherkasy bylo možno sledovat přímým přenosem a je záznamem na YouTube.

Účast na velkém mezinárodním turnaji byla pro kluky mimořádným fotbalovým i osobním zážitkem. Hráči získali nejen mezinárodní fotbalové zkušenosti, ale hlavně si užili doprovodných akcí připravených pořadatelskou agenturou Euro Sportring. První den turnaje se kluci účastnili společně s týmy z 20 zemí zahajovacího ceremoniálu na Solném rynku v centru Wroclawi, který byl velkou uvítací show. Dále byla v areálu sportoviště ve fanzoně pro účastníky připravena velká řada sportovních zábavných aktivit. Kluci využili i možnost navštívit největší Aquapark v Polsku, který byl nedaleko našeho ubytování. Byli jsme ubytováni ve vysokoškolské koleji na úrovni ***hotelu s plnou penzí pro hráče. Na hřišti měli hráči zajištěn pitný režim včetně iontového nápoje a různé druhy ovoce. Po odehrání všech zápasů jsme se na závěr turnaje účastnili slavnostního předání medailí na tribuně UEFA RESPECT. Jedinou nepříjemností turnaje byla velmi špatná kvalita hřišť č. 14 a 13, na nichž jsme museli odehrát 4 z 6 zápasů. Na tak špatném povrchu na úrovni plácku za domem jsme snad ještě nehráli. Věřím, že na standardním hřišti bychom podali ještě lepší fotbalový výkon a měli i lepší výsledky.

Vítězný pokřik

Děkuji všem hráčům, jmenovitě Vašku Černohousovi, Šimonu Fáberovi, Břéťovi Fíglovi, Pavlu Heláskovi, Marku Horákovi, Dominiku Charvátovi, Marku Krunčíkovi, Ondřeji Kocmanovi, Radimu Lorencovi, Michalu Marešovi, Petru Němečkovi, Nguyen Truong Lukasovi, Matyáši Piskorovi, Jakubu Pišlovi, Matěji Šedovi, Filipu Školníkovi a Vašku Vackovi za jejich bojovné nasazení v zápasech a všem, kdo podporovali tým na místě i doma. Děkuji také partnerům týmu, společnosti ZEA Rychnovsko a.s., Penzionu Orlicko, rodině Marešových, dopravci AUDIS BUS s.r.o., místnímu zastoupení Generali Pojišťovny a.s. a hlavně klubu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, že nám umožnili tento fantastický zážitek.

Jiří Černohous – vedoucí a koordinátor týmu

Čtenářská diskuze