Votroci konečně zase zabrali

_60a4999

HRADEC KRÁLOVÉ – Po čtyřech zápasech si mohli Votroci konečně zakřičet vítězný pokřik. Po středeční remíze na Viktorii Žižkov porazili doma Chrudim 3:1 góly Miloše Kopečného, Jakuba Šípka a Filipa Zorvana. Za hosty se trefil Martin Sulík.

23. kolo

FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové 1:1 (1:0)

24. kolo

FC Hradec Králové – MFK Chrudim 3:1 (2:0)

Branky: 28. Kopečný, 44. Šípek, 90+3. Zorvan – 49. Sulík.

Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Batík. ŽK: 48. Martinec, 90+1. Zorvan – 22. Ujec, 24. Krčál, 47. Vencl, 69. Sixta | diváků: 925 diváků.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Pokorný, Martinec, Urma – Jukl – Vlkanova, Kateřiňák (84. Kvída), Zorvan, Djurdjević (89. Černý) – Šípek (75. Da Silva).

MFK Chrudim: Zima – Řezníček, Rendla, Vencl, Hlavsa – Sulík (71. Čáp), Sixta, Ujec (79. Rybička), Krčál, Dostálek (60. Froněk) – Vašulín.

Prvních dvacet minut utkání Hradce s Chrudimí bylo nervózních, na obou stranách bylo až příliš nepřesností a brankáři moc práce neměli. Ve 28. minutě ale předvedli ukázkovou akci Jiří Kateřiňák s Milošem Kopečným – záložník z hloubi pole poslal prudký míč do vápna hostů, na jeho přihrávku si naběhl pravý obránce a přesnou střelou z první uklidil balon k tyči – 1:0.

Votroky vedení uklidnilo a hru měli pod kontrolou. Dopředu jejich akcím chyběla větší přesnost, ale hrozby protiútoků hostů dokázali eliminovat v zárodku. Druhou trefu vybojovali Adam Vlkanova s Jakubem Šípkem. Mládežnický reprezentant, který na podzim hostoval právě v Chrudimi, vydoloval míč, který do vápna dostal Vlkanova, a přesnou střelou dal Hradci dvougólové vedení.

Domácí si ale komfortní stav brzy po přestávce sami zkomplikovali. Po centru Davida Sixty z přímého volného kopu nechali příliš mnoho prostoru Martinu Sulíkovi a ten v pádu hlavou překonal Radima Ottmara – 2:1. A Hradeckým mohlo být o chvíli později ještě hůř, když jeden z chrudimských hráčů vypálil z hranice vápna. Proti téhle ráně ale fantasticky zasáhl Ottmar a svůj tým podržel.

Na kopačky Votroků zase dolehla nervozita a o výsledek se ještě strachovali. Hlavně v ofenzivě opět vršili nepřesnosti a zpátky na dvougólové vedení ne a ne odskočit. V 61. minutě přihrál Vlkanova v šestnáctce Fahrudinu Djurdjevićovi, ten ale v tísni bránu netrefil. A Kateřiňákovu bombu z dobrých pětadvaceti metrů zase zastavil Simon Zima.

Až v nastaveném čase si Hradečtí mohli oddechnout. Po pěkné akci střídajícího Wesleyho Da Silvy a Vlkanovy se prosadil Filip Zorvan a uzavřel skóre zápasu na 3:1.

Zdroj a foto: fchk.

Ostatní výsledky

Pardubice – Prostějov 2:1, Sokolov – Vlašim 2:0, Mas Táborsko – Žižkov 2:1, Varnsdorf – Brno 2:0, Znojmo – České Budějovice 2:5, Jihlava – Třinec 2:1, Vítkovice – Ústí n. L. (25. 4.).