Zavedeme klubové karty pro fanoušky?

Rozhodčí Michal Šedivý (uprostřed).

Rozhodčí Michal Šedivý (uprostřed).

RYCHNOV N. K. – V minulém vydání jsme vám slíbili, že se vrátíme k projednávání „přestupku“ disciplinární komisí KFS KHK, který se stal po zápase FC Spartak Rychnov n. K. – SK Sobotka. Jak uvedl do zápisu rozhodčí Šedivý, byli všichni tři arbitři uráženi čtyřmi fanoušky Sobotky a hlavně uráželi člena VV FAČR Berbra. Říkám si, kam ten fotbal na amatérské úrovni míří? Vrací se doba „práskání“ nebo jsou rozhodčí takto vyškolováni? Budou příště fanoušky legitimovat?

Hned po této události na základě rozhovoru bývalého šéfa rozhodčích Poláka Listkiewicze v deníku Sport, jenž jen osvětlil, dávno známé skutečnosti, jaké poměry ve FAČR panují, Berbrova loutka ve vedení  FAČR Martin Malík otevřeným dopisem „napráská“ Polskému fotbalovému svazu a UEFA, co si to vůbec dovolil. Konečně víme, odkud vítr vane! Donášet, práskat, žalovat…

To mají pro příště amatérské kluby vydávat klubové karty fanouškům jako v Premier League? Zakázat svým pár fanouškům vstup na zápasy? Už dávno jsou pryč doby, kdy diváci skandovali, že rozhodčí je mrkev. Rozhodčí by měli být na tyto pokřiky stejně odolní, jako musí být mnohdy trenéři a hráči, když musí občas skousnout jejich rozporuplná rozhodnutí. Možná, uvedením oněch pokřiků do zápisu, chtěl mladý rozhodčí Šedivý ukázat svou angažovanost, oddanost a obdiv k náčelníkovi Berbrovi. Spíše ze sebe udělal pitomce jako šplhoun Krhounek v podání Františka Filipovského ve filmu Škola základ života. Jeho aktivita stála klub ze Sobotky pokutu 1 000 Kč.

Ano, pokuty, pokuty, pokuty… To je bič na malé kluby, které bojují o každou korunu. Možná by se páni z disciplinárky, když občas vypálí takové rakety, měli zajímat, za jakých podmínek pracují kluby, trénují trenéři a hrají hráči. Trošku kontakt s realitou by jim neškodil!

Mnoho lidí se podivuje, jak můžou sponzoři, přes všechny skandály, rvát dál do fotbalu peníze? (myšleno do FAČR – ne ti, kteří svými penězi drží fotbal v okresech a krajích, za to jim patří poděkování)

Jistě jste zaregistrovali kauzu Živanic hrajících ČFL, jehož předseda otevřeně popsal poměry v této soutěži a nazval ji žumpou! Ale to není přece nic nového, to je dávno známá skutečnost. Kdo si myslíte, že dělá delegáty v těchto soutěžích? No přece členové OFS a KFS… to je ta odměna za věrnost!

Ještě ke sponzorům, ti neplatí FAČR jako takovou, ale reprezentaci. S ní si chtějí svůj obraz spojovat, ne s nějakým Berbrem.

Největším sponzorem FAČR je stát. Ale jak má stát rozlišovat, jestli tu organizaci vede zrovna někdo hodný, nebo zlý?

Je na té organizaci samotné, koho si vygeneruje do svého vedení. Lidi z fotbalu Berbra pořád volí. Až ho jednou nezvolí, tak tam nebude. To věčné čekání na nějakého spasitele zvenčí je projevem strachu lidí z fotbalu postavit se na odpor. Což chápu, protože fotbal je nastavený jak ve středověku a každý odpor se trestá brutálně. Musel by být organizovaný, plošný. Zezdola i svrchu.

Základní jednotkou z hlediska moci ve fotbale jsou okresní fotbalové svazy. Ty mají svoje valné hromady, na nich vyhrávají RB-lidi… a pak jezdí RB volit na velkou VH do Prahy.

Jestli chce někdo fotbal změnit, tak se musí začít od okresů… Aby se na každém našla parta statečných, co tam půjde do voleb. A zkusí to obrátit.

Berbr definuje určitý stav, na který jsou všichni zvyklí. V momentu, kdyby nebyl, nastala by nová situace, v níž by se neorientovali, ztratili by opěrné body, najednou by všechno bylo jinak. A to v nich může vzbuzovat nejistotu a obavu. Syndrom mukla, kterého po 20 letech pustí z vězení a on se v reálném světě úplně ztratí, protože mu v něm chybí pravidla, řád a hierarchie jasně definující život v base.

Takže kluby z Rychnovska, při příští volbě je to na vás! Nebo vy snad nechcete i pro další generace vyčistit fotbal od všech těch kauz a špín? Ono nebude stačit odstranit hlavu chobotnice, přestože Berbr slíbil, že v příštích volbách kandidovat nebude, ale také všechna chapadla na KFS a OFS.

Na jižní Moravě už revolta propukla…

 

Zpráva číslo 12 ze zasedání DK KFS ze dne 1. listopadu 2018:

Utkání A1A 1105 FC Spartak Rychnov nad Kněžnou – SK Sobotka:

SK Sobotka ID 5220061 – peněžitá pokuta 1.000,– Kč (§ 66/1a).

 

§ 66

Nesportovní chování fanoušků a jiných osob

1. Klub, jehož fanoušci:

a) se závažným způsobem dopustí hanlivých, pohoršujících, urážlivých, provokujících, zesměšňujících nebo ponižujících posunků, gest či pokřiků vůči hráčům, členům realizačních týmů, funkcionářům klubu, pořadatelům, delegovaným osobám či jiným osobám či skupinám osob nebo

b) použijí nebo vnesou do sektoru nebo prostoru hostí střelné zbraně, pyrotechniku či jiné předměty, které by mohly ohrozit bezpečnost a zdraví,

bude potrestán peněžitou pokutou až do výše 2.500.000,- Kč, odehráním utkání bez přítomnosti diváků nebo uzavřením stadionu; vedle peněžité pokuty může být klub v případě, kdy je utkání ukončeno před uplynutím doby hry nebo je není možné vůbec zahájit, potrestán též kontumací utkání.

 

Čtenářská diskuze