Liberec dal Dobrému lekci

Liberec proti Dobrému splnil roli favorita.

Liberec proti Dobrému splnil roli favorita.

ROKYTNICE V ORL. H. - Pavouk Poháru České pojišťovny v rámci 2. kola přisoudil ženskému družstvu FBC Dobré extraligový celek z Liberce. Liberecké soupeřky přivítalo Dobré v neděli 2. října v domácí hale ZŠ v Rokytnici v Orlických horách. Pro doberské družstvo to bylo po třech letech měření sil s celkem z tuzemské nejvyšší soutěže, které výsledkově dopadlo obdobně jako předchozí zápas s celkem FbŠ Bohemians Praha.

FBC Dobré – Crazy girls FBC Liberec 1:24 (1:10, 0:8, 0:6)

Branky: Preiningerová – Koníčková 6, Pekárková 4, Leierová 4, Mlejnková 4, Šamanina 2, Veidlová 2, Bartošová, Kronychová.

FBC Dobré: Svobodová T. – Bardonová H., Ptáčníková V., Hanušová M., Barillová L. – Prázová O., Netíková P., Blažková P., Procházková A., Preiningerová M., Nosková Z., Harapátová K., Netíková M., Rozinková M.

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová M. – Dostalíková M., Bartošová L., Veidlová L., Leierová K., Koníčková H., Dlouhá A., Mlejnková Š., Pekárková N., Kronychová A., Vokatá A., Šamanina O.

Liberec na utkání dorazil v nejsilnější možné sestavě, tedy i s loňskou vítězkou finské ligy Hanou Koníčkovou, její reprezentační kolegyní Klárou Leierovou, reprezentační asistentkou Lenkou Bartošovou či talentovanou Nikol Pekárkovou.

Rozdíl mezi oběma celky byl patrný již při rozcvičení, na což navázal úvod utkání, neboť hned po 23 vteřinách soupeřky překonaly bezmocnou Svobodovou. Na konci 3. minuty se po levé straně probila do šance Adéla Procházková, která byla při pokusu o zakončení nedovoleně atakována, za což rozhodčí nařídili trestné střílení, které s chladnou hlavou proměnila Monča Preiningerová. V polovině 7. minuty ovšem Liberec po zbytečné chybě domácích vrátil vedení zpět na svou stranu a začal velmi výrazně dominovat. Rychlý pohyb hráček, neustálá výměna pozic a přesnost přihrávek – to byl smrtící koktejl, se kterým si doberské hráčky dlouho nevěděly rady. Vždyť jen v první třetině inkasovaly 10 branek.

Do druhé části trenérský tým posílil obranu o Zuzku Noskovou, která alespoň na chvíli pomohla zastavit rozjetý liberecký expres. Ten se ale do plných obrátek dostal v druhé polovině prostřední části, během které dokázal vstřelit 6 branek.

Ve třetí třetině se do obrany stáhla i kapitánka Preiningerová, což přineslo efekt v podobě zlepšené obranné hry celého týmu. Tato třetina byla nejlepší doberskou pasáží, ve které tým vyprodukoval devět střel a několik nebezpečných brejků.

„Liberecké Crazy girls našim ženám hned od svého příjezdu do Rokytnice ukázaly, jak má vypadat správný přístup k florbalu. Dynamická a intenzivní rozcvička, zodpovědný přístup k celému utkání či týmové povzbuzování – to byl největší kontrast mezi oběma celky patrný i pro nezaujatého diváka. Věříme, že děvčata si z této uštědřené lekce vezmou ponaučení, které třeba někdy v budoucnu zúročí,“ viděl rozdíl mezi oběma družstvy trenér Tomáš Vidlák.

„Zápas začal naším rychlým gólem, vzápětí naše hráčka faulovala a soupeř po trestném střílení srovnal stav utkání. Od této chvíle jsme zrychlili pohyb, soupeřky na nás hrály osobní obranu, a začali jsme soupeřky přehrávat. Do konce utkání byl zápas v naší režii, nicméně domácí měli hlavně ve třetí třetině pár brejkových situací, kdy mohli skórovat, ale naše gólmanka byla připravena. Domácím děkujeme a přejeme hodně štěstí v další sezoně,“ zhodnotil zápas trenér Liberce Petr Horáček.

Čtenářská diskuze