35. ročník Orlického maratonu měl překvapivé vítěze

orl2DEŠTNÉ V ORL. HORÁCH - O prvním únorovém víkendu ožilo Deštné v Orlických horách třetím závodem seriálu SkiTour. Na účastníky čekala místní rozmanitá příroda ve stínu místních zasněžených hor. Podhorské louky zapadané sněhem byly svědkem krásných soubojů, jak na trati volnou technikou, tak klasicky. Na závody si našlo cestu celkem 733 účastníků.

A i když na závodech seriálu SkiTour je vítěz každý a každý také dostane v cíli zaslouženou medaili, je potřeba zatleskat těm nerychlejším. Famózním finišem vyhrál závod na 40 km Pavel Janeček. Tentokrát byl jeho čas 1:54:11 pro soupeře nedosažitelný. Mezi ženami byla nejlepší Heli Heiskanen s časem 2:11:24.

orl1Dvacetikilometrový závod klasickou technikou vyhrál v čase 1:01:38 Martin Hušek. Z dam dojela nejrychleji Monika Pokorná, která trať zvládla za 1:11:49.

Závod na 10 km dokončil nejrychleji Ondřej Zadrobílek, který finišoval v čase 0:29:30. Mezi ženami byla v cíli v nejkratším čase Eliška Srnská (0:33:23)!

Gratulujeme všem, kteří se s náročnými podmínkami Orlického maratonu popasovali a vyrazili na trať. Další dobrodružství SkiTour je za námi. Budeme se těšit za týden na 52. ČEZ Jizerské 50.

Už v sobotu se konal závod na 20 km volnou technikou. Nejrychlejší byl ve formě jedoucí Pavel Janeček a Anna Marie Hejná. Sobotní dopoledne rozzářili také ti nejmenší závodníci, v rámci Mini SkiTour jich na místní tratě o délce několika set metrů vydala téměř stovka.

orl3Celý závodní víkend se i přes obavy z náročného počasí, uskutečnil bez omezení na trasách. Nyní se SkiTour přestěhuje opět do Bedřichova v Jizerských horách, kde ji čeká 52. ročník ČEZ Jizerské 50. Následně s týdenním intervalem vyrazí do valašských Beskyd na Karlovskou 50 a na závěrečný díl v Jeseníkách, na JeLyMana.

Čtenářská diskuze