32. ročník Orlického maratonu se blíží

16235398739_969442136e_bDEŠTNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH – Tradiční závod v běhu na lyžích – Orlický maraton se uskuteční ve dnech 6. a 7. února. Letos se poběží již 32. ročník. Závod je zařazen do seriálu dálkových běhů SKI Tour. První ročník maratonu se uskutečnil už v roce 1985.

„Závod je dvoudenní. V sobotu v 12.00 hodin startuje 14. ročník půlmaratonu, který se poběží volnou technikou, a v neděli v 10.00 hodin se na svou čtyřicetikilometrovou trať vydají klasickou technikou účastníci hlavního závodu. V 10.20 hodin pak za nimi vystartují závodníci na dvacetikilometrovou trať, rovněž klasickou technikou. V 10.25 se na cestu vydá i poslední kategorie a to na trasu o délce 10 kilometrů, která je určená především pro začínající lyžaře běžce. Letos na desetikilometrové trati poprvé přivítáme i handicapované sportovce. Na cestu se vydají na speciálně upravených vozících – tzv. sledge.

V sobotu se současně koná závod žákovských kategorií – Mini SKI Tour. Celý program včetně pokynů najdete na www.ski-skuhrov.cz, kde je možné zaregistrovat se on-line do vybraného závodu http://www.ski-tour.cz/cs/registrace.

I letos se těšíme na vaši hojnou účast, ať už jako závodník nebo jako fanoušek. Vyzvěte své kamarády, nebo kolegy a prověřte své síly. Setkáte se i s našimi sousedy z Polska a Německa, kteří si také přijíždí užít první únorový víkend. Dále uvidíte krásu Orlických Hor, kde trénují lyžaři z Wikov SKI Skuhrov nad Bělou. Je to domov mladých závodníků, kteří slaví úspěchy nejen na republikových závodech.

Přijďte s rodinou fandit! Na běžeckém stadionu v Deštném v Orlických horách bude připraveno vyžití pro vaše děti pod zkušeným dozorem, v jeho prostoru najdete také kavárnu s kávou z rodinné pražírny, občerstvení a ohřívárnu, kde jste srdečně vítáni,“ zve na Orlický maraton Jana Michlová ze Ski Skuhrov.

Foto: archiv pořadatelů

Čtenářská diskuze