23. ročník Memoriálu Miroslava Kliky – ohlédnutí druhé

20200614-0037

 

OPOČNO – V minulém vydání jsme přinesli reportáž o 23. ročníku Memoriálu Miroslava Kliky pro kategorii mladších přípravek. Dnes se k němu ještě jednou vracíme pohledem jednoho z pořadatelů – Pavla Sýkory.

Již po třiadvacáté uspořádali členové klubu TJ Spartak Opočno pod vedením Pavla Sýkory memoriálový turnaj v kopané na památku hráče, trenéra, činovníka Miroslava Kliky, který nás opustil ve velmi mladém věku.

Turnaje se zúčastnila družstva těchto oddílů – TJ Spartak Opočno/SK Dobruška, SK Dobruška/TJ Spartak Opočno, FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, SK Solnice, TJ Sokol Malšova Lhota, Sokol Velká Jesenice, SK Třebechovice a AFK Horní Jelení.

received_285490159309865

Na to, že na základě doby rouškové byla soutěž přerušena, a mužstva odehrála na jaře minimum zápasů, byly zrušeny tréninky, jsme byli svědky kopané na velmi dobré úrovni! Jednou z motivací všech – hráčů i trenérů – byla po třech měsících ohromná chuť do práce a samozřejmě radost, že se vidí po takové době s kamarády. Všichni účastníci včetně doprovodu opět ocenili novou stavbu tribuny s veškerým potřebným zázemím, a nesmím zapomenout ani na již tradiční občerstvení na výborné úrovni.

Počasí oproti loňskému ročníku bylo příjemnější, nepršelo, přes poměrně velké vedro bylo po většinu času pod mrakem. Ale ani jednomu týmu to, jak se zdálo, nevadilo.

Individuální ceny

Nejlepší hráčka turnaje Tereza Petrová – Dobruška/Opočno, nejlepší brankář Jakub Fajstauer – SK Solnice, nejlepší střelec Radek Sündermann – Opočno/Dobruška.

„Turnaj se těšil velkému zájmu rodičů a příznivců. Měli jsme tu čest, že zahájení se zúčastnil hejtman Královéhradeckého kraje pan Jiří Štěpán. Na vyhlášení výsledků se pro změnu podíleli senátor Miroslav Antl se svým asistentem Miroslavem Hoffmanem – oba dva lidé, kteří ohromnou měrou přispívají finančně, i jinou cestou rozvoji kopané na našem okrese. Proto jim patří velký dík! A samozřejmě nesmím zapomenout na paní starostku Opočna Šárku Škrabalovou, bez ní si žádnou událost ve městě ani neumím představit. Slavnostně zahajovala turnaj, na zakončení, ač měla jiné povinnosti, samozřejmě sportovní, stihla dorazit také, takže všichni ocenění si odnášejí určitě krásný zážitek ze setkání s těmito osobnostmi.

email.seznam.cz

Velký dík patří také Miroslavu Gramelovi, který byl se synem Honzou hlavním pořadatelem. Již teď se těšíme na další ročník,“ shrnul průběh 23. ročníku turnaje jeden z pořadatelů Pavel Sýkora ze Spartaku Opočno.

Čtenářská diskuze
Tags: ,