Hráčky SK Dobré se představily na MČR družstev staršího žactva v Ostrava

Medailisté v kategorii starší žákyně 2020. Zleva vedle předsedkyně Komise mládeže České asociace stolního tenisu Hany Valentové stojí trenér Břetislav Štieber a hráčky Vendula Šichanová s Adélou Sazimovou.   Foto: SK Dobré.

Medailisté v kategorii starší žákyně 2020. Zleva vedle předsedkyně Komise mládeže České asociace stolního tenisu Hany Valentové stojí trenér Břetislav Štieber a hráčky Vendula Šichanová s Adélou Sazimovou. Foto: SK Dobré.

 

DOBRÉ - Už pojedenácté hostila TJ Ostrava ve svém areálu mistrovství republiky družstev staršího žactva ve stolním tenise. Kvůli pandemii koronaviru se červnový termín přesunul na konec srpna, ovšem týmy přijely na sever Moravy v sestavách, v nichž mohly startovat v minulé sezoně.

Mezi šestnácti družstvy žákyň měl SK Dobré jako jediný oddíl dvojí zastoupení. Áčko ve složení Adéla Sazimová, Vendula Šichanová bylo nasazené jako č. 2. a obhajovalo loňské stříbrné medaile. Mistrovství se od prvního kola hraje vyřazovacím způsobem, dohrává se ale o každé umístění.

V prvním kole vyhrálo béčko (Kuchařová Elena, Kovaříčková Tereza, Čermáková Eliška – všechny ještě mladší žákyně) 3:1 s TJ Lomnice. Ve druhém pak podlehlo 0:3 prvnímu nasazenému Sokolu Hradec Králové a jejich další utkání tak byla bojem o 5.-8. místo. Po porážkách 1:3 s Jiskrou Humpolec i Sokolem Děhylov skončily na konečném 8. místě. V zápasech s hráčkami až o 4 roky staršími však nezklamaly a získané zkušenosti využijí v dalších letech.

Áčko po snadné výhře 3:0 se Sokolem Děhylov a semifinálové 3:2 s SKST Vlašim potvrdilo nasazení a postoupilo do finále. Papírovým favoritem byly první nasazené hráčky Sokola Hradec Králové, ale pro „fialky“ zase mluvila vyrovnanost družstva. Bohužel bitva o každý bod se nekonala. Soupeřky byly ve finále hlavně psychicky silnější a to rozhodlo. Po prohře 0:3 tak doberské hráčky obhájily stříbrné medaile z roku 2019.

Starší žákyně – finále

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SK Dobré 3:0

A. Zoubková – A. Sazimová 3:1 (11,-8,9,10), T. Bártová – V. Šichanová 3:1 (8,7,-7,9), T. Bártová/A. Zoubková – A. Sazimová/V. Šichanová 3:0 (8,8,8).

o 3. místo: SKST Vlašim – AC Sparta Praha 3:2.

Další pořadí: 5. T.J. Sokol Vsetín, 6. TJ Jiskra Humpolec, 7. TJ Sokol Děhylov, 8. SK Dobré B, 9. TJ Lomnice, 10. TJ Sokol Plzeň V, 11. KST ZŠ Vyšší Brod, 12. TTC Litvínov, 13. Moravský Beroun, 14. TJ Sokol Štíty.

Čtenářská diskuze